آنرا ,بانک ,بانکها ,تسهیلات ,تولید ,سرمایه

بانکها به سپرده های مردمی سودی حدود 20 % اعطا می کنند . این امر باعث شده کسانی که سرمایه ای در اختیار داند بجای صرف آن در کار تولید و اشتغال آن را در اختیار بانک قرار داده و با خیال راحت و بدون درد سر سود آنرا برداشت کنند هرچند این سود بادر نظر گرفتن تورم مبلغ کمی باشد .

بانکها هم این پولها را به بخش تولید روانه نمی کنند بلکه با اعطای تسهیلات با سود بالا از این پولهای هنگفت سود خود را برمی دارند . و تولید کننده یا کاسبی که باید از تسهیلات با بهره کم استفاده کند به علت بهره بالا نتواند آنچنان که باید کار خود را رونق بخشد .

کسی که بعنوان مثال سرمایه حدود 200 میلیون دارد بجای اینکه آنرا صرف یک کار تولیدی یا صنعتی یا کشاورزی و دامداری کند چون وقت یا دانش انجام آنرا ندارد باید آنرا در بانک سرمایه گذاری کند تا بانک این کار را برایش انجام دهد اما بانک بجای این کار با ارائه تسهیلات بیش از حد هم موجب تورم و هم باعث ایجاد اشکال برای دریافت کنندگان وام میشود چون هیچ فعالیتی وجود ندارد که بتواند همتراز با سود بانکی سوددهی داشته باشد بازپرداخت وامها با مشکل مواجه شده و معوقات بانکی هم مشکل بعدی است که بانکها ایجاد کرده اند .

منبع اصلی مطلب : شب های اشکور E.S.H.K.A.V.A.R.N.I.G.H.T.S
برچسب ها : آنرا ,بانک ,بانکها ,تسهیلات ,تولید ,سرمایه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : بزرگترین عامل مشکلات اقتصادی ایران خود بانکها هستند