مجسمه ,داشته ,سرقت ,آثار ,زمان ,هزار ,نگاه داشته ,ضعیف نگاه ,آثار سرقت ,باید آنرا

هفته ای یا ماهی نیست که یک محموله چند هزار قطعه ای از اشیائ باستانی از قاچاقچیان کشف و ضبط نشود . زمان قاجار و اوایل پهلوی که اصلا کسی نمی دانست آثار باستانی چیست و چرا باید آنرا قاچاق کرد خود اروپاییان بیشتر اشیائ باقیمت را باخود بردند . زمان شاه هم به نحوی دیگر این آثار سرقت شد . در زمان انقلاب و جنگ هم به دلیل هرج و مرج سارقان با آسودگی این گنجها را سرقت کردند . امروزه هم چند سالیست به یاری گنج یابهای تصویری و سه بعدی و فلز یابهایی که قدمت اثر راهم تخمین می زند باقیمانده این آثار سرقت شد .سوالی که در ذهن نقش می بندد اینکه مگر ما چند هزار سال تارخ داشتیم و این تاریخ چقدر عظمت و برو بیا داشته که هنوز هم آثاری کشف می شود که از نظر زیبایی هوش از سر انسان می برد ...

فرض کنیم یک نقشه گنج قدیمی را اتفاقی تو انباری خانه پیدا می کنید .بعد برای سرگرمی شانس را امتحان می کنید و به محل گنج می روید . یک ساعت از کند و کاو نگذشته که یک مجسمه طلایی با هزاران نگین قیمتی پیدا می کنید و بلافاصله به خانه می برید .
و با یک عتیقه فروش که آشناست تماس می گیرید و او با دیدن این مجسمه به شما می گوید برای فروش این مجسمه باید آنرا ذوب و سنگهای قیمتی را جدا نمود .
آیا برای دریافت چند میلیارد پول حاضرید این میراث کهن تاریخی ذوب شود ؟
مسلما مردم چشم و دل گرسنه و به اصطلاح مستضعف (بر وزن مستفعل به معنی ضعیف نگاه داشته شده ) این جنایت را مرتکب خواهند شد اما آنها از این امر غافل اند که ارزش این مجسمه جدای از وزن طلا و نگینهایش ارزش قرنها تمدن یک ملت است . ملتی که سالها با ارزشهای پدرانش زندگی کرده و این مسیر را تا قرنها بعد خواهد پیمود.
کسانی که این شغل کثیف را انتخاب کرده اند قاتلینی هستند که بجای کشتن یک یا چند فرد هویت یک ملت را می کشند و ذوب می کنند.
.................
پاورقی : اگر سازمان بسیج مستضعفین را به فارسی ترجمه کنیم خواهیم داشت : سازمان جمع آوری و تقویت ضعیف نگاه داشته شدگان ..
 

منبع اصلی مطلب : شب های اشکور E.S.H.K.A.V.A.R.N.I.G.H.T.S
برچسب ها : مجسمه ,داشته ,سرقت ,آثار ,زمان ,هزار ,نگاه داشته ,ضعیف نگاه ,آثار سرقت ,باید آنرا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : ما چند هزار سال تاریخ داریم ؟